Ugrás a tartalomra

Számviteli ügyintéző

Álláshirdetés

Munkáltató

Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala

Székhely
1081 Budapest, II. János Pál pápa tér 7.
Telefonszám
0614745711
Bemutatkozás

A SZELLEMI TULAJDON NEMZETI HIVATALA 1896-ban jött
létre. A szellemi tulajdonvédelem országos hatáskörű államigazgatási
szerve, tevékenységét önállóan működő
és gazdálkodó kormányzati főhivatalként látja el.
Fő feladataként a különféle iparjogvédelmi oltalmi formákhoz
kapcsolódó hatósági tevékenységekért felel. Végzi a szerzői és
szomszédos jogok közös kezelését végző szervezetek nyilvántartásával
és felügyeletével járó hatósági feladatokat. Feladat- és hatáskörébe tartozik
továbbá az állami dokumentációs és információs tevékenység a
szellemi tulajdon területén, valamint a szellemi tulajdon
védelmét szabályozó jogszabályok előkészítésében való
részvétel.
A világ legfejlettebb hasonló intézményeivel való együttműködés
páratlan lehetőség a mérnöki és természettudományi, a jogi és
közgazdasági vagy informatikai végzettségű fiatal szakemberek
számára.

Leírás

Feladatok

könyvelési kötelezettségvállalási adatok és a kincstár által nyilvántartott kötelezettségvállalási adatok
egyeztetése, ellenőrzése, az eltérések kimunkálása - az előirányzat-felhasználási keretszámla, a VIP és
intézményi kártyafedezeti számla vonatkozásában – és az integrált informatikai rendszer által támogatott
rendezések megtétele az államkincstári KKVTR rendszerben;
vegyes könyvelések végrehajtása:
eseti jelleggel számlakönyvelés, érvényesítés;
a gazdasági területet érintő jogszabályváltozások figyelése, feldolgozása;
havi, negyedéves, éves zárással kapcsolatos egyeztetési feladatok elvégzése;
közreműködés a Hivatal leltározási feladatainak ellátásában.

Elvárások

Jogállásból fakadó jogszabályi követelmények:
Magyar állampolgárság
Cselekvőképesség
Büntetlen előélet

Elvárt végzettség/képesítés:
Felsőfokú alapképzés (bachelor, főiskolai), szakirányú felsőfokú iskolai végzettség vagy felsőfokú iskolai
végzettség és mérlegképes könyvelői szakképesítés

Egyéb pályázati feltétel meghatározása:
az államháztartási területen, hasonló munkakörben szerzett gyakorlat,
számítógépes programok (MS Office, Windows, Excel) felhasználói szintű alkalmazása.

Előnyt jelent

államháztartási mérlegképes könyvelői végzettség;
államkincstári SZR és KKVTR rendszer ismerete;
államkincstári adatokkal történő egyeztetés, egyezőséget biztosító rendezések terén szerzett szakmai munkatapasztalat;
SAP 6.0 integrált informatikai rendszer pénzügyi-számviteli moduljában szerzett gyakorlat.

Munkavégzés helye, ideje

Munkavégzés helye
Távmunkában végezhető?
Nem
Munkavégzés időtartama
határozatlan idejű pozíció
Munkaidő
8

Bérezés

béralku kérdése sávkategórián belül

Jelentkezési határidő

Álláshirdető szervezet bemutatása: A pozícióval kapcsolatban bővebb felvilágosítást Kolozsváriné Máté
Erzsébet osztályvezető (tel: +36 1 474 5703) ad. A pályázatot a hoo@hipo.gov.hu e-mail címre kérjük megküldeni.
Jogállásról, illetményről és juttatásokról a Kormányzati igazgatásról szóló 2018. évi CXXV. törvény és
az SZTNH Közszolgálati Szabályzata tájékoztat. Adatkezelés: A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala álláspályázatokkal
kapcsolatos adatkezelési tájékoztatója az alábbi oldalon érhető el: https://www.sztnh.gov.hu/hu/
adatvedelem. Adatkezeléssel kapcsolatos kérdésekben további tájékoztatás kérhető az adatvedelem@hipo.
gov.hu e-mail címen.

A munkáltatóval, állással kapcsolatos egyéb lényeges információ (pl. jogviszony létesítés feltételei;
próbaidő; illetmény/fizetés, speciális adatvédelmi tájékoztatás, szervezet honlap címe stb.): Próbaidő:
6 hónap. A kinevezés feltétele a három hónapnál nem régebbi erkölcsi bizonyítvány beszerzése. Ha az utolsó
foglalkoztatási jogviszony a 2018. évi CXXV. törvény a kormányzati igazgatásról szóló (továbbiakban Kit.)
törvény hatálya alá tartozó kormányzati szolgálati jogviszony volt, a Kit. 117. § (8) bekezdése értelmében
újabb kormányzati szolgálati jogviszony 3 éven belül nem létesíthető. www.sztnh.gov.hu.

A pályázat részeként benyújtandó igazolások, alátámasztó dokumentumok:
fényképpel és bérigénnyel ellátott szakmai önéletrajz
végzettséget/képzettséget igazoló okirat(ok) másolata