Ugrás a tartalomra

Szabadalmi elbíráló (vegyészmérnök, vegyész MSc)

Álláshirdetés

Munkáltató

Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala

Székhely
1081 Budapest, II. János Pál pápa tér 7.
Telefonszám
0614745711
Bemutatkozás

A SZELLEMI TULAJDON NEMZETI HIVATALA 1896-ban jött
létre. A szellemi tulajdonvédelem országos hatáskörű államigazgatási
szerve, tevékenységét önállóan működő
és gazdálkodó kormányzati főhivatalként látja el.
Fő feladataként a különféle iparjogvédelmi oltalmi formákhoz
kapcsolódó hatósági tevékenységekért felel. Végzi a szerzői és
szomszédos jogok közös kezelését végző szervezetek nyilvántartásával
és felügyeletével járó hatósági feladatokat. Feladat- és hatáskörébe tartozik
továbbá az állami dokumentációs és információs tevékenység a
szellemi tulajdon területén, valamint a szellemi tulajdon
védelmét szabályozó jogszabályok előkészítésében való
részvétel.
A világ legfejlettebb hasonló intézményeivel való együttműködés
páratlan lehetőség a mérnöki és természettudományi, a jogi és
közgazdasági vagy informatikai végzettségű fiatal szakemberek
számára.

Leírás

Feladatok

a vegyipar, a gyógyszeripar, a kémia bármely, de különösen a szerves, illetve gyógyszerkémia területeire
eső szabadalmi bejelentések vizsgálata,
használatiminta bejelentések vizsgálata,
speciális adatbázisok használata, szükség szerint újdonságkutatási és vizsgálati jelentés,
szabadalmazhatósági vélemény készítése és szaktanácsadás magyar és angol nyelven,
a szabadalmaztatással kapcsolatos információk széles körben történő megismertetése, az iparjogvédelem
népszerűsítése.

Elvárások

Pályázati feltételek:
Jogállásból fakadó jogszabályi követelmények:
Magyar állampolgárság,
Cselekvőképesség,
Büntetlen előélet.

Elvárt végzettség/képesítés:
Felsőfokú mesterképzés / osztatlan képzés (egyetemi), vegyészmérnök végzettség
Felsőfokú mesterképzés / osztatlan képzés (egyetemi), vegyész végzettség

Egyéb pályázati feltétel meghatározása:
számítógépes programok (MS Office, Windows, Excel) felhasználói szintű alkalmazása.

Elvárt nyelvtudás (idegennyelv megnevezése):
angol, B2 (középfok), Komplex vizsga (C)

Előnyt jelent

adatbázisokban történő keresés gyakorlata,
német nyelvből középfokú szintű nyelvtudás, vagy
francia nyelvből középfokú szintű nyelvtudás, vagy
orosz nyelvből középfokú szintű nyelvtudás,
közigazgatási alapvizsga vagy szakvizsga megléte,
ECDL START (4 modulos) vizsga megléte,
szerves kémiai, illetve gyógyszerkémiai tárgyú szakdolgozat,
a szerves kémia, illetve gyógyszerkémia területén szerzett PhD fokozat,
tudományos publikáció nemzetközi, referált folyóiratban, illetve tudományos konferencián előadás
jó előadókészség, gyakorlat szakmai előadások megtartásában,
szerves kémia, illetve gyógyszerkémia területén szerzett laboratóriumi tapasztalat,
iparban vagy kutatásban szerzet tapasztalat, vagy kutatás-fejlesztési projektben szerzett tapasztalat
a kémiai bármely területén.

Munkavégzés helye, ideje

Munkavégzés helye
Távmunkában végezhető?
Nem
Munkavégzés időtartama
határozatlan idejű pozíció
Munkaidő
8

Bérezés

béralku kérdése sávkategórián belül

Jelentkezési határidő

Álláshirdető szervezet bemutatása: A pozícióval kapcsolatban bővebb felvilágosítást Dr. Filák László
osztályvezető (tel: +36 1 474 5780) ad. A pályázatot a hoo@hipo.gov.hu e-mail címre kérjük megküldeni. Jogállásról,
illetményről és juttatásokról a Kormányzati igazgatásról szóló 2018. évi CXXV. törvény és az SZTNH Közszolgálati
Szabályzata tájékoztat. Adatkezelés: A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala álláspályázatokkal
kapcsolatos adatkezelési tájékoztatója az alábbi oldalon érhető el: https://www.sztnh.gov.hu/hu/adatvedelem. Adatkezeléssel
kapcsolatos kérdésekben további tájékoztatás kérhető az adatvedelem@hipo.gov.hu e-mail címen.

A munkáltatóval, állással kapcsolatos egyéb lényeges információ (pl. jogviszony létesítés feltételei;
próbaidő; illetmény/fizetés, speciális adatvédelmi tájékoztatás, szervezet honlap címe stb.): Próbaidő:
6 hónap. A kinevezés feltétele a három hónapnál nem régebbi erkölcsi bizonyítvány beszerzése.
Ha az utolsó foglalkoztatási jogviszony a 2018. évi CXXV. törvény a kormányzati igazgatásról
szóló (továbbiakban Kit.) törvény hatálya alá tartozó kormányzati szolgálati jogviszony volt,
a Kit. 117. § (8) bekezdése értelmében újabb kormányzati szolgálati jogviszony 3 éven belül nem létesíthető.
www.sztnh.gov.hu.

A pályázat részeként benyújtandó igazolások, alátámasztó dokumentumok:
fényképpel és bérigénnyel ellátott szakmai önéletrajz
végzettséget/képzettséget igazoló okirat(ok) másolata
nyelvtudást igazoló dokumentum(ok) másolata