Ugrás a tartalomra

Joggyakornok / Ügyvédjelölt

Álláshirdetés

Munkáltató

White Summers - Weiszbart Ügyvédi Iroda

Székhely
1126 Budapest, Beethoven utca 6/B
Telefonszám
06 1 782 3424
Bemutatkozás

A White Summers Caffee & James LLP egy vezető tranzakciós ügyvédi iroda, amely a Szilícium völgyből, az USA nyugati partjáról származik. Az iroda jelentős tapasztalattal bíró tranzakciós ügyvédekből áll, akik közül sokan MBA, illetve LL.M. fokozattal rendelkeznek, és akik világszínvonalú, költséghatékony üzleti és jogi tanácsadást nyújtanak több ezer ügyfélnek szerte a világon.

Leírás

Feladatok

A White Summers Caffee & James, LLP szilícium-völgyi ügyvédi iroda budapesti irodájába megbízható, kreatív, a kockázati tőke iránt érdeklődő gyakornokokat, illetve ügyvédjelölteket keres 2024 májusi vagy júniusi munkakezdéssel az alábbiak szerint!

A White Summers LLP központja az USA nyugati partján, Silicon Valley-ban található, emellett irodáink vannak San Francisco-ban, Portland-ben és Budapesten. A budapesti irodánk elsősorban kockázati tőkebefektetésekkel foglalkozik, ennek keretében hazai és külföldi kockázati tőkealapok és technológiai társaságok számára nyújt jogi tanácsadást.

Érdekel a startup-ok, kockázati tőke és a technológia világa? Kíváncsi vagy arra, hogy egy ötletből hogyan lesz termék, ami eljut a vásárlókhoz?  Kíváncsi vagy az új trendekre a Szilícium-völgyből? Szeretnél nem hagyományos jogi feladatokkal foglalkozni egy kreatív csapatban, ahol tényleg kíváncsiak a véleményedre?

Ha a fentiekre a válaszod igen, akkor küldd el nekünk az angol és magyar nyelvű önéletrajzodat az alábbi e-mail címre.

Feladatok:

  • Ügyvédek napi munkájának segítése;
  • Ügyfelekkel történő kapcsolattartás;
  • Okiratok szerkesztése;
  • Hazai, illetve határokon átnyúló tranzakciós munkában való részvétel;
  • Kutatás, elemzés;
  • Jogi szakvélemények elkészítése;
  • Ügyintézési feladatok.
Elvárások
  • Gyakornoki elvárás: min. 4. éves joghallgató;
  • Ügyvédjelölti elvárás: 0-2 éves szakmai tapasztalat;
  • Polgári és gazdasági jog kiemelkedő ismerete;
  • Nyitottság az új jogterületek felé (pl. infokommunikációs jog, adatvédelem);
  • Magas szintű angol nyelvtudás szóban és írásban;
  • Kreatív gondolkodás, kiváló kommunikációs készség, önálló munkavégzés;
  • Magabiztos számítógépes ismeretek (MS Office);
  • Megbízhatóság; nagy munkabírás.
Előnyt jelent
  • Külföldön szerzett tapasztalat;
  • Nemzetközi ügyvédi irodánál szerzett tapasztalat;
  • Német vagy francia nyelv alapos ismerete;
  • Tranzakciós, M&A, bankjogi és pénzügyi jogi ismeretek.

Munkavégzés helye, ideje

Munkavégzés helye
Budapest, XII. kerület
Távmunkában végezhető?
Nem
Munkavégzés időtartama
gyakornoki pozíció esetén 3 hónap, ügyvédjelölti pozíció esetén határozatlan
Munkaidő
gyakornoki pozíció esetén rugalmas, ügyvédjelölti pozíció esetén 8 órás

Bérezés

megegyezés szerint

Jelentkezési határidő

Az angol és magyar nyelvű önéletrajzodat az alábbi e-mail címre várjuk:

E-mail: budapestsupport@white-summers.com

Kapcsolattartó: Oláh Natália, Office Manager

Telefon: (+36) 1 782 2434